داستان چاپ

چاپ از جایی که گوتمبرگ ایده ماشین چاپ متحرک را اجرایی کرد و اولین ماشین چاپ دوار دنیا اختراع گردید ، تبدیل به یک صنعت شد و جایگاه خود در تاثیرگذاری بر جوامع را روز به روز گسترده تر کرد. در ابتدا صنعت چاپ محدود به تولید کتاب بود و جامعه مخاطب آن را اغلب افراد اندیشمند ، با سواد و صاحب قدرت تشکیل می دادند. اما به تدریج و با صنعتی تر شدن جوامع مختلف توانمندی ها و ظرفیت های چاپ افزایش یافت و این صنعت توانست نقش های جذاب تر و مهم تری در رفع نیازهای بشر برای خود پیدا کند.

امروزه صنعت چاپ با تکیه بر تکنولوژی و پیشرفت های فوق سریع آن ، روز به روز در حال تغییر و تحول و ارتقاء جایگاه خود در میان صنایع دیگر و جوامع بشری است و وابستگی های زیادی برای دیگر صنایع نسبت به خود ایجاد کرده است. تبلیغات ، روزنامه ها ، بسته بندی ، نشر ، چاپ سه بعدی ، چاپ مسطح ، چاپ روی کاشی و سرامیک ، چاپ الکترونیک و ده ها صنعت دیگر درگیر و وابسته به چاپ هستند و همواره رقابت و سرمایه گذاری در این صنعت در حال افزایش است.

 

 

داستان تام پرینت

تام پرینت شروع یک موج نو در صنعت چاپ ایران است. در سال 1394 ایده ایجاد این مجموعه شکل گرفت و نام "تام" برای آن انتخاب شد. تام در فرهنگ فارسی به معنای تمام و کمال است و در ابتدا ماموریت تام پرینت ارائه خدمات و تولید محصولات با کیفیت و رقابتی و پوشش کامل خدمات پس از فروش برای مشتریان تعریف شده بود. در مسیر شکل گیری ساختار این مجموعه ، تام پرینت تجربه کرد که خلا وجود خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات و ارائه خدمات باعث کاهش ارزش و کارایی محصولات چاپ در حوزه های مهمی مانند تبلیغات و بسته بندی شده است و این مسئله روز به روز تاثیر مخرب خود بر بازار صنعت چاپ را بیشتر می کند. این اتفاق تام پرینت را مصمم کرد تا تمرکز اصلی خود در مسیر پیش روی را بر نوآوری منعطف کند و راهکارهای خلاقانه تری برای نیازهای مشتریان صنعت چاپ ارائه دهد.

امروز راهکارهای آنلاین تام پرینت در دو حوزه چاپ افست و دیجیتال گستره ی بزرگی از نیازها و محصولات چاپی مورد تقاضا کسب و کارهای بزرگ و کوچک را شامل می شود. ارائه خدمات طراحی نیز گام بزرگ دیگری است که تام پرینت در کنار توانایی اش در تولید محصولات چاپی با کیفیت منحصر به فرد (چاپ افست با Lpi 240) ، می تواند شگفتی های بزرگی را برای مشتریان خود خلق نماید.