علاقه مندان به طراحی بسته بندی های لوکس خلاقانه بخوانند
توضیحات

اهمیت طراحی بسته بندی لوکس برای کالاهای لوکس

همانطور که حتما تا به حال تجربه کردید اولین چیزی که هنگام خرید یک محصول نظر مشتری را به خود جلب می کند نوع بسته بندی آن است. بر خلاف مقالات گذشته که بیشتر به اصول و راه کارهای طراحی بسته بندی پرداخته بودیم در این مقاله می خواهیم به شما نمونه هایی از طراحی بسته بندی را نشان دهیم که در دنیا حرف اول را می زنند و در نوع خود خاص هستند.

به عبارتی دیگر می خواهیم با کمک گرفتن از نحوه کار برندهای بزرگ سراسر دنیا و تحلیل آنها الگویی برای طراحی بسته بندی کالای لوکس خود طراحی کنیم.  

12+1 نمونه طراحی بسته بندی لوکس

در این بخش از مقاله با ما همراه باشید تا با هم به تحلیل و بررسی 13 نمونه طراحی بسته بندی لوکس، جذاب و خلاقانه بپردازیم.

طراحی بسته بندی چای کریسمس

چای کریسمس:
طرحی که سبزی برگ های چای را با درخت کاج همیشه سبز کریسمس در هم آمیخته و در اوج سادگی زیبایی خیره کننده ای را برای بسته بندی چای به وجود آورده است. شاید اگر این کاج سبز روی بسته بندی به صورت عکس هک شده بود انقدر جذابیت نداشت و همین حالت که از چهارچوب بسته بندی سر بیرون آورده است اوج خلاقیت این طراحی بسته بندی را نشان می دهد.

طراحی بسته بندی 

طراحی بسته بندی خمیر بازی

در این طرح یک بسته بندی قهوه ای و جعبه ای شکل بسیار ساده ای را شاهد هستیم اما همانطور که ملاحظه می کنید با خلاقیت و مهارت با استفاده از خمیر بازی جعبه بسته بندی را مهر و موم کرده اند.

 طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی حوله

شاید در نگاه اول تصور کنید که این طراحی بسته بندی به لوازم تحریر مربوط است اما این چنین نیست بلکه این طرح، خلاقیت در طراحی بسته بندی حوله را نشان می دهد. همانگونه که اصولا پاک کن در حکم تمیز کردن به کار گرفته می شود از بسته بندی ای که از پاک کن الهام گرفته شده است برای حوله نیز استفاده شده است. کسی که حوله درجه یک تولید کند باید محصولش را این چنین خلاقانه عرضه کند.

 طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی کیک

ساده،زیبا و لوکس
هر سه صفت ذکر شده را به روشنی می توان در این نمونه بسته بندی مشاهده کرد. تصویر بنفش رنگی که نشان دهنده گاز زدن کیک است در دل بگراند سفید تضاد زیبایی را ایجاد کرده است. از آنجا که از این کیک ها به عنوان مکمل صبحانه استفاده می شود از رنگ سفیدی که یاداور شیر است برای رنگ پایه استفاده شده است.

 طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی آبمیوه

طراح بسته بندی این برند با این مفهوم که با خوردن این آبمیوه به قدری به انرژی تان اضافه می شود که می توانید پرواز کنید ،از نماد پرنده در طراحی خود استفاده کرده است. اما بپذیرید که همین نکته ریز در طراحی بسته بندی این آبمیوه یعنی خلاقیت .

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی نوشیدنی صنعتی

خلاقیت ترکیب نام برند با تصاویری که مفهوم دارند. دو حرف اول نام این برند که به شکل چشمک در این طراحی بسته بندی دیده میشود خلاقیت بسیار زیبایی است که یاداور این نکته است که محصول ما به شما چشمک می زند.

طراحی بسته بندی

 طراحی بسته بندی نوشیدنی خانگی

طراحی بسته بندی نوشیدنی خانگی که شبیه به یک کوزه است. استفاده از یک کوزه شیشه ای و طرحی خالی از نوشته های شلوغ به خوبی خانگی بودن این محصول را نشان می دهد. ضمن اینکه لوکس بودن آن را نیز نشان می دهد.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی توپ و تور تنیس

یک پک کامل و زیبا
در این طرح نظم و چیدمان حرفه ای محصولات در کنار هم اوج زیبایی بسته بندی است. ضمن اینکه رنگ درب بسته بندی متناسب با رنگ میز تنیس سبز در نظر گرفته شده است.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی کمپوت خانگی

این طرح نیز باسادگی در بسته بندی خود نشان دهنده خانگی بودن آن است. یکی دیگر از استراتژی های طراحی چنین بسته بندی این است که مشتری به خوبی تکه های میوه را در آن ببیند و از سلامت آن اطمینان کامل را حاصل نماید.

 طراحی بسته بندی

طراحی لوکس تن ماهی

 حتما برای شما نیز حیرت آور است که چگونه شاستی درب باز شو این بسته بندی با سر ماهی ترکیب شده است. این طراحی بسته بندی به زیبایی نشان دهنده این است که محصول داخل آن کنسرو ماهی است.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی محصولات لبنی

در این طرح از گاوی که بر روی درب جعبه سفید رنگ هک شده کاملا واضح است که محصول داخل آن مشتقی از محصولات مرتبط با شیر گاو است. در مرکز این تصویر یک دایره برجسته وجود دارد که این برجستگی در واقع تفاوت این طرح با سایر بسته بندی های مشابه است. در واقع در این طراحی بسته بندی با تکرار یک طرح در یک صفحه تاکید اصل و خالص بودن محصول داخل بسته بندی را به مشتری یاداوری می شود.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی خلاقانه آب میوه

با اولین نگاه به این طراحی خلاقانه و لوکس تیکه های میوه در ذهن تداعی می شود. علاوه بر تاثیر رنگ بندی هیجان انگیز ، طراحی بسته بندی در ابعاد و اشکالی خارج از محدوده ی مستطیل شکل همیشگی تاثیر بسزایی در خاص بودن این طرح ایفا می کند. این طرح به خوبی می گوید چرا وقتی میشود یک نکته را با تصویر نشان داد،آن را نوشت؟

 طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی کیک آناناس

به زیبایی می توان در نگاه اول به ربط آناناس با محصولی که قرار است خریداری شود پی برد. چه زیبا و خلاقانه کیک آناناس را در قالبی آناناس گونه جای داده اند.این شیوه بسته بندی یکی از برترین طرح های بسته بندی است که در کمپین های تبلیغاتی مورد توجه بسیاری از کارشناسان و مشاوران تبلیغات را به خود جلب کرده است.

طراحی بسته بندی

 

 

موارد مشابه